Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Üretim Kaynakları Planlaması - MRP II

MRP II

MRP II, Üretim Kaynakları Planlaması bir üretim firmasının tüm kaynaklarının etkin olarak planlanması için her faaliyetin üretime etkisini simüle edebilen bilgisayar tabanlı karar vermeyi sağlayan bir araçtır.

İşletmenin MRP Malzeme İhtiyaç Planlama sistemine finans süreçleri ve makine ve işçilik kaynağına yönelik olarak kapasite planlama yeteneklerinin eklenmesiyle MRP II Üretim Kaynakları Planlaması sistemi oluşmaktadır.

MRP II Üretim Kaynakları Planlaması sisteminin hedefi,i şletmenin iş planı, satın alma verileri, yükleme bütçesi, envanter planlarına bakarak stokların azaltmak, kapasite kayıplarını önleyacek planlamaları yapmak, maliyetler azaltılmak ürün kalitesi artırarak müşteri beklentilerini verimli bir şekilde karşılamak için yönetim biçiminin değiştilmesidir.

MRP II Üretim Kaynakları Planlaması süreçleri üst yönetimin geliştirdiği iş planlarından başlayarak sıkı bir departmanlar arası işbölümü ve işbirliği gerektirir.

İş planında belirlenmiş kriterlerle gerekli tüm fonksiyonları birleştirir ve koordine eden MRP II Üretim Kaynakları Planlaması fonksiyonel operasyonel planlara bölünen alt işleri birlikte simule ederek işletmenin elde ettiği veriler ile ortak bir veri tabanı oluşturulmasını sağlar etmenizi sağlar.
MRPII Üretim Kaynakları Planlaması bileşenler arasında Ana Üretim Planlaması (MPS),Ürün Reçetesi (BOM),Satın Alma Yönetimi,Malzeme İhtiyaç Planlaması (MRP),Kapasite İhtiyaç Planlaması (CRP),Maliyet Raporlama veya Yönetim (CC /CCM),Stok Yönetimi (ICM) sayılabilir.
Bu bileşenler ve yardımcı yazılımlar sayesinde ihtiyaç planlaması, malzeme yönetimi, insan ve makine kapasiteleri, üretim,satış tahminleri gibi çok sayıda işlemi işletmenizde yapabilirsiniz.

Malzeme İhtiyaç Planlaması – MRP/MİP ek olarak diğer işletme bileşenlerinin bir araya getirilmesi ve bütünleşik bir planlama ve yönetim sistemi oluşturan MRP II’nin başlıca sağladığı avantajlar :

• Üretim Kaynakları Planlaması ile işletmenizin Gelişmiş Depo Yönetimi uygulamalarına sahip olmasını sağlar
• Gelişmiş Zaman planları ile süreçlerinize ait farklı zaman dilimlerinde planlar oluşturabilir ve Takvim uygulaması ile bunları kolayca yönetebilirsiniz.
• Tedarikçiler ve iç tedarikçi ve müşteriler olan departmanlarınız ile ilişkilerinde güçlü iletişim yönetimi sağlarsınız.
• İleri düzey tasarım kontrolü ile işletmenin kalite ve verimlilik başlıklarında önemli kazanımlara sahip olursunuz
• Optimum Kalite ve Miktar kontrolü sayesinde firesiz kayıpsız risk düzeyi azaltılmış üretim süreçlerini modellersiniz.
• Optimum sipariş ile maliyet avantajı sağlayarak karlılığı artırabilirsiniz.
• Üretim hızında artışın yanı sıra teslimat sürelerini kısaltarak nakit akışı ve müşteri memnuniyeti konusunda avantajlı hale geçersiniz.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.