Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

eHRM’den, iHRM’e “Bulutta İşgücü Yönetimi”

Uyumsoft İnsan Kaynakları Yöneticisi Harun Savsar, eHRM’den, iHRM’e Bulutta İşgücü Yönetimine değindi.

İş teknolojinizi elektronikten internete, bulut bilgi işleme değiştirme zamanı geldi. Geleneksel HRM içinde işlevsellik, genel şirket organizasyon şemasındaki departmantal yapıyı dikkate alan anlayışla dağıtılmıştır.HRM sistemlerinin omurgası olarak bu kısım, bir OLTP (Online Transaction Processing) yapısı sunar. OLTP, işlem olarak adlandırdığımız kaynak değişikliklerinin gerçek zamanlı olarak kaydıdır. HRM, raporlama araçları ile OLTP veri tabanından ve diğer dijital dokümanlardan veri ve enformasyon derleme yeteneği sunması sayesinde, bir MIS, doküman yönetimi, iş akış otomasyonu gibi işlevler de içerir.
B2B2C Internet ile birlikte, SQL, OLAP çizelgelenmiş ve ad-hoc raporlama ve BIW işlem analizi imkanlarını da içeren bulut bilgi işlem, artık işi ekosistem bazlı yeni bütünleşik, pratik, basit, kolay, iş modeline esnek bir kurumsal iş sistemi mimarisini mümkün kılmaktadır.
Stratejik HRM, çalışanlara ilişkin pek çok işlevi, bütünleşik bir sistem altında Internet bulutunda sunan bir yapıyı kasteder.
Bu yapının ana yararı, örgütün değişik coğrafyalarda, birimlerde, şubelerde, departmanlardaki çalışanların faaliyetlerini, buluttaki ortak bir platformda konsolide etmek ve verilerin tutarlılığını sağlamaktır.
Böylelikle süreçlerin, hem disiplin altına alınması, hem de kesintisiz ve sorunsuz işleyişe kavuşması beklenir.

Bulut bilgi işlem olanakları sayesinde;

  • Mükemmeliyetçi iş süreçleri (business excellence) hedefleyen yeniden yapılanma (“to be”) ve işletme içi süreçlerde verimliliğin/karlılığın artırılmasına odaklanmış en iyileme (optimization) ve türünün (sektörel) en iyisi uygulama mimarisi (best of breed) yerine;
  • Çalışanların, ekosistemin tüm aktörlerindeki (hammadde/mal/destek/hizmet tedarikçileri, üreticiler, dağıtıcılar, re/organize perakendeciler, lojistikçiler ve tüketiciler) arasındaki malzeme/yarı-mamul/ürün/hizmet, veri ve para akışının geri dönüşümünü de içeren, tüm süreçlerin aynı enformatik platformda takibinden oluşan bir bütün, ortak iş kültürü olarak tanımlanmıştır.

eHRM’den, iHRM’e “Bulutta İşgücü Yönetimi”

CVK-Group-1.jpg
Dedeman-Holding-1.png
Elle-Ayakkabı-1.png
ENKA-İnşaat-ve-Sanayi-AŞ-1-1.png
Erpiliç-1.jpg
Hamidiye-Su-1.jpg
Kolin-Holding-1.png
Limak-Holding-1.jpg
Matraş-Deri-1.jpg
Microsoft-Türkiye-1-1.png
Milangaz-1.jpg
mudo-1.jpg
İKEA-1.png
İzmir-Gaz-1.png
Miele-Elektrikli-Aletler-1.png
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.