Başvuru Formu

e-Fatura'da Avantajlı Paketlerden Yararlan

YENİ ABONELERE ÖZELe-Fatura Kontör Şenliği Kampanyası ile
%40 indirim fırsatını katlayın!

Çarkı çevir

Uyumsoft Hediye Çarkı

Hediye Kontör Kazan!

+500 Kontör +250 Kontör +100 Kontör
Çarkı Çevir
Uyumsoft Hediye Çarkı Çarkı Çevir

e-Adisyon'a geçin, restoran veya kafenizin dijital dönüşümünü başlatın!

 

Uyumsoft, şirketlerin dijital dönüşümünü hızlandırmak için ürün ve çözümler sunmaktadır; aynı zamanda Gelir İdaresi Daire Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş özel bir entegrasyon ve saklama hizmeti sağlayıcısıdır.

 
 

1. e-Adisyon Yasal Zorunluluk Geçişleri

Şirketlerin e-Adisyon'a geçiş zorunluluğu, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenir. Bu geçiş için gereken şartlar şunlardır:
• İşletmeler, aylık veya yıllık satış hasılatlarına bakılarak belirlenir.
• Geçiş için hazırlık süresi olarak en az 3 ay tanınabilir.
• e-Adisyon'a geçiş zorunluluğu, Gelir İdaresi Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden yapılan duyurular ya da yazılı bildirimler ile ilan edilen işletmeler için geçerlidir.

2. e-Adisyon Geçiş Süreleri

e-Adisyon'a geçiş tarihi Gelir İdaresi Başkanlığı'nın kontrolü altındadır. Duyuru ya da yazılı bildirimle bilgilendirilen mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen süreler içinde e-Adisyon uygulamasına geçmekle yükümlüdür. Bu zorunluluk, ilgili Tebliğin V.7 ve VIII numaralı bölümlerinde belirtilen istisnalar dışında uygulanır. Zorunlu olmasına rağmen belirtilen süre içinde elektronik adisyon uygulamasına geçmeyen mükellefler için hukuki işlem uygulanabilir.

 
 
 

E-Adisyon uygulamasındaki bilgi gereklilikleri Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenir. Başkanlık, özel durumlarda ek bilgilerin talep edilmesi durumunda mükelleflere bu değişiklikleri ebelge.gib.gov.tr adresinden yapılan duyurularla iletebilir. Mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından istenen temel bilgiler dışında, ek bilgileri eklemek konusunda özgürdürler.

 
 

Kağıt ortamında adisyon düzenlemek için harcadığınız zamanı elektronik adisyon uygulamasında harcamak zorunda kalmazsınız. e-Adisyon ile çok daha hızlı bir şekilde adisyon oluşturabilir ve iletebilirsiniz, böylece zamanınızdan tasarruf sağlayabilirsiniz. Elektronik adisyon uygulamasına geçiş yapmanız, kağıt kullanımını azaltarak atık oluşumunu azaltmanızı kolaylaştırır. Bu, işletmenizi çevreye duyarlı bir kurum haline getirir. Son olarak, elektronik uygulama sayesinde dijital olarak oluşturduğunuz belgelere anında erişebilirsiniz. Dijital arşiv imkanı sayesinde, fiziksel arşiv alanına ihtiyaç duymadan tüm belgelere tek bir tuşla erişebilirsiniz.

 
 
 
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

 

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.