YENİ ABONELERE ÖZELe-Fatura Kontör Şenliği Kampanyası ile
%40 indirim fırsatını katlayın!

Çarkı çevir

Hediye Kontör Kazan!

+500 Kontör +50 Kontör +100 Kontör
Çarkı Çevir

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

e-Adisyon’a geçin, restoran veya kafenizin dijital dönüşümünü başlatın!

 

İşletmelerin dijital dönüşümünü tamamlamasını sağlayacak ürün ve çözümler sunan Uyumsoft, Gelir İdaresi Daire Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş Özel Entegratör ve Saklama Hizmet sağlayıcısıdır.

 
 

1. e-Adisyon Yasal Zorunluluk Geçişleri

İşletmeler için e-Adisyon geçiş zorunluluğu Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenir. Buna göre elektronik adisyon uygulamasına geçmekle mükellef işletmeler için şartlar şöyledir:
• Aylık ya da yıllık satış hasılatlarına dikkat ederek,
• Uygulamaya geçiş için hazırlık süresi olarak en az 3 ay vererek,
• e-Adisyon GİB resmi web sitesi üzerinden ya da yazılı bildirim ile duyurusu yapılan işletmeler için geçiş zorunluluğu yerine getirilebilir.

2. e-Adisyon Geçiş Süreleri

e-Adisyon geçiş tarihi GİB’e bağlıdır. Duyuru ya da yazılı bildirimi yapılan mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından bildirilen süreler içerisinde e-Adisyon uygulamasına geçmek durumundadır. Bu zorunluluk ilgili Tebliğin V.7 ve VIII numaralı bölümlerinde yer alan istisnalar haricinde uygulanır. Zorunlu olduğu halde elektronik adisyon uygulamasına belirtilen süre aralığında geçmeyen mükellefler için hukuki işlem uygulanır.

 
 
 

Elektronik adisyon uygulamasında bulunması gereken bilgiler Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenir. Başkanlık, farklı bilgilerin de yer almasını istemesi halinde, bunu ebelge.gib.gov.tr adresi üzerinden yapacağı duyuru ile mükelleflere bildirir. Mükellefler, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından zorunlu tutulan bilgiler dışında farklı bilgi bulundurma inisiyatifine sahiptir.

 
 

Adisyonu kağıt ortamda düzenlerken harcadığınız zamanı elektronik adisyonda harcamanıza gerek kalmaz. Çok daha hızlı bir şekilde oluşturup iletebileceğiniz e-Adisyon ile zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Elektronik adisyon uygulamasına geçmeniz ile birlikte kağıt kullanma zorunluluğunuz ortadan kalkacağı için atık oluşumunun da önün geçmeniz kolaylaşır. Bu da sizi çevreye duyarlı bir işletme haline getirir. Son olarak, elektronik uygulama sayesinde dijital ortamda oluşturduğunuz belgenize saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. Dijital arşiv imkanı sayesinde fiziki arşiv ile alan işgali olmaksızın her belgenizi tek tuşa basarak bulabilirsiniz.

 
 
 
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

 

×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.