Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

İnci Grup’un sekiz şirketi Uyumsoft üzerinde bir olduPetrolden madenciliğe, sigortadan makina imalatına farklı iş kollarında faaliyet gösteren İnci Grup, uçtan uca tüm süreçlerini Uyumsoft ile tek çatı altında topladı. Uyumsoft tarafından İnci Grup için özel olarak geliştirilen ve 2012 içerisinde canlı kullanıma alınacak olan “beton santrali ve kantar otomasyonu” ile farklı lokasyonlardaki beton santrali ve taş ocağı verilerinin anında sisteme girişi sağlanarak üst yönetime sunulan raporların tek kaynaktan birkaç dakika içinde oluşturulması hedefleniyor.İnci Grup, bünyesindeki petrol istasyonları, hazır beton tesisleri, beton yapı elemanları üretimi, taş ocakları işletmeciliği, inşaat müteahhitliği, sigorta aracılık hizmetleri, dış ticaret ve makina imalatı gibi farklı iş kollarında faaliyet gösteren işletmeleriyle Sakarya’da faaliyet gösteriyor.

İnci Grup

Aile şirketi olarak kurulan İnci Grup, kurumsallaşma çalışmaları kapsamında girdiği ERP arayışını Uyumsoft ile sonlandırdı. İnci Grup, büyüyen iş hacmini ve farklı sektörlerde hizmet veren işletmelerini tek merkezden yöneterek iş süreçlerini kısaltma, raporlama ve şirketler arası koordinasyon sağlama hedefiyle tüm iş süreçlerini Uyumsoft ERP alt yapısına taşıdı.
Üçü Uyumsoft danışmanı olmak üzere toplamda beş kişilik bir ekip tarafından canlı kullanıma alınan 29 kullanıcılı proje, 2006 yılında tamamlandı. Uyumsoft öncesinde sadece muhasebe işlemleri için bir program kullanan ve geri kalan süreçlerini manuel olarak yürüten İnci Grup, projeyle beraber üretim, satış, satın alma, muhasebe, kambiyo, banka yönetimi, nakit yönetimi, tedarikçi ve müşteri yönetimi, tesis bakım yönetimi, İK, stok ve sevkıyat modülleriyle tüm iş süreçlerini otomatize etmiş oldu.
Proje sonrasında bütünleştirilen iş süreçleri Uyumsoft ERP üzerinden izlenebilir ve denetlenebilir hale geldi. Çeşitli iş kollarına ait onlarca farklı sürecin takip edilmesi mümkün kılınırken her aşamanın anında kontrol edilebilir olmasıyla mükerrer işlerden doğan zaman kaybı ve hata payı sıfıra indirildi.

Beton santrali ve kantar otomasyonu

İnci Grup bünyesinde faaliyet gösteren İnci Maden için özel olarak geliştirilen “beton santrali ve kantar otomasyonu” ile farklı lokasyonlardaki beton santrali ve taş ocağı verilerinin oldukları yerden anında sisteme girilebilmesi mümkün kılınacak. Bu sistem sayesinde üst yönetime sunulan raporların hazırlanma süresinin kısalmasıyla şirketin geleceğine dair kararların kısa sürede alınıp zaman kaybının önlenmesi hedefleniyor.
İK modülünün sisteme entegre edilmesiyle İnci Grup, 200’ü aşkın çalışanının idari işlemlerini Uyumsoft ile hatasız şekilde yürütüyor.


Okutam: Kurumsallaşma trenini Uyumsoft ile yakaladık.

İnci Grup ERP Proje Yöneticisi Mustafa Tarhan Okutam, proje hakkında şöyle konuştu: “Aile şirketinden kurumsallaşmaya doğru geçişimizi Uyumsoft ile gerçekleştirdik. Uyumsoft ile ihtiyaç duyduğumuz entegrasyonu sağladık ve tüm şirketimizi bütünleştirerek farklı sektörlere verdiğimiz hizmetleri tek merkezden yönetmeye başladık. Şirketler arası koordinasyon sağlayan Uyumsoft ERP birkaç tuşla raporlama yapabiliyor. Tüm süreçleri adım adım takip edebiliyoruz. Aynı zamanda farklı işletmelerimize özel projelerle ihtiyaçlarımıza cevap veren çözümler geliştirilmesi, Uyumsoft’tan duyduğumuz memnuniyeti pekiştiriyor.” Okutam ayrıca, Uyumsoft’un yerli yazılım firması olmasının ihtiyaçlarının karşılanması noktasında fark yarattığını kaydetti.
Projenin bir sonraki adımında Web ERP’ye geçilmesi ve mobil uygulamaların devreye alınıp sahadaki verilerin anında sisteme yansıtılması planlanıyor. Tesis çalışanlarının primlerinin otomatik hesaplanacağı bir sistem içinse görüşmeler sürüyor.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.