YENİ ABONELERE ÖZELe-Fatura Kontör Şenliği Kampanyası ile
%40 indirim fırsatını katlayın!

Çarkı çevir

Uyumsoft Hediye Çarkı

Hediye Kontör Kazan!

+500 Kontör +250 Kontör +100 Kontör
Çarkı Çevir
Uyumsoft Hediye Çarkı Çarkı Çevir

ERP Projelerine Başlamak İçin Doğru Zaman

1
e-fatura
1

Harun Savsar
Uyumsoft İnsan Kaynakları Yöneticisi

ERP sistemleri, artık bir ihtiyaçtan öte, firmalar için rakipleri ile yarışabilmek adına bir zorunluluk haline gelmiştir. ERP projesine başlamak, işletmeniz için alacağınız kararlardan belki de en mühim olanıdır.

ERP projelerinin riskleri

Öncelikle, bir ERP projesine başlamanın doğru zamanı olmadığını belirtmek gerekir. Bu kadar önemli bir kararı alırken, tüm riskleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bu riskler nedeniyle ERP projelerinin sürekli olarak ertelenmesi sorun yaratmaktadır. ‘Çalışanların, bu işe ayıracak vakitleri yok’ , ‘Yöneticiler, bu yaz tatile çıkacaklar’, ‘Gereken bütçeyi sağlayabileceğimizden emin değiliz’ firmalara oldukça tanıdık gelecek bahanelerdir. ERP projelerine başlamadan önce, birçok şirketin sıklıkla dile getirdiği bu sözler, alınacak önemli kararın ardında yatan telaşı simgeler niteliktedir. Bu telaşı doğru değerlendirerek, avantaja çevirmek tamamen işletmelerin elindedir.

ERP proje maliyeti

Bir ERP projesine başlamadan önce, her işletme için en korkutucu olan konu kuşkusuz ki maliyettir. Dolayısıyla yapılması gerekenler arasında, öncelikli olan maliyet karşılaştırmasıdır. Bu karşılaştırma ile bir ERP projesine başlamanın getirileri ve yapılması gereken yatırım tutarı arasındaki farkı görerek hareket etmek, sizi daha güvende hissettirecektir. Para, zaman, kaynaklar, yatırımınızı yaptığınız sırada etkili olacak faktörlerdir. Fakat bununla birlikte birçok uygulama gösteriyor ki; yeni bir sistem uygulaması bu maliyetleri karşılamaktadır. Kısacası, yeni bir teknoloji sizden para götürecekmiş gibi görünmesine rağmen, birçok noktada para kazanmanıza yardımcı olmaktadır.

ERP’nin ICT stratejisindeki yeri

ERP uygulamasına başlamadan önce gözden geçirmeniz gerek bir diğer konu ise, doğru bir IT stratejisine sahip olmaktır. Kurumsal yazılım konusunda artan seçeneklerin tümünü değerlendirmek olanaksız olduğundan önceliği kendi kurumunuzu değerlendirmeye vermelisiniz ve doğru bir IT stratejisi ile yola çıkmalısınız.

Kısacası bir ERP projesine başlamadan önce kendi kurumunuzun ihtiyaçlarını doğru belirleyerek, kararlarınızı ihtiyaçlarınıza göre vermelisiniz. Başta da söylediğimiz üzere, bir ERP projesine başlamak için doğru bir zaman yoktur. Doğru ERP projesi seçimi ve bu seçim sonrasında danışmanlık hizmetleri ile zorlu süreci birlikte yaşayabileceğiniz doğru bir ekip vardır.
Başarıya giden yolda, yol arkadaşınızı doğru seçtiğiniz sürece, ERP uygulamanızın başarısızlık riski minimuma inerek, rakipleriniz arasındaki avantajınız gözle görülür biçimde artacaktır.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.