Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Üstün Plastik, Süreçlerinin %100’ünü Uyumsoft Uygulamalarına Taşıdı

A’dan Z’ye tüm iş süreçlerini Uyumsoft altyapısına taşıyan Üstün Plastik, şirketin bütününe kuşbakışı bakabilme ve denetleyebilme olanağı buldu. Üstün Plastik’teki her departmandan seçilen birer temsilci ile Uyumsoft’tan üç danışmanın oluşturduğu 15 kişilik proje ekibinin uyumlu çalışmasıyla gıda ambalajı üretimi alanındaki en kapsamlı ERP projelerinden biri gerçekleştirildi. Proje öncesinde alınan siparişe oranla yüzde 5 fazla tedarik yapılırken, Uyumsoft ERP bu maliyeti ortadan kaldırdı.

Üstün Plastik

Gıda ambalajı üretimi alanında Türkiye’de ilk üç, ihracatta ise ilk sırada yer alan Üstün Plastik, 25 ülkeye ulaştırdığı yıllık 6 bin tonluk üretimini 2010 yılından bu yana Uyumsoft ERP ile yönetiyor. Üretimden lojistiğe, satıştan finansa tüm iş süreçlerini tek bir sistemde entegre eden şirket, böylelikle hem daha hızlı ve esnek bir yapıya kavuştu, hem de tüm çalışmalar denetlenebilir ve raporlanabilir hale geldi.

Proje sayesinde alınan siparişler doğrultusunda ihtiyaç duyulan hammaddelerin yüzde 5’i oranında fazladan tedarik yapılması sona erdi ve büyük oranda tasarruf sağlandı. Tüm departmanların birbiriyle ortak çalıştığı bir altyapı kurulmasını sağlayan proje, hatalı ve mükerrer iş yapımını ortadan kaldırdı. İş süreçlerinde denetlenemeyen, performansı ölçümlenemeyen kör noktalar kalmadı. Genel olarak iş akışları hızlandı, esneklik ve çeviklik elde edildi. Tüm bu kazanımların sonucunda siparişlere cevap verme hızında, dolayısıyla iş hacmi ve karlılıkta arıtışlar sağlandı.

Üstün Plastik, iş süreçlerinin tamamını Uyumsoft’a taşıyarak ihtiyaç duyulan departmanlar arası entegrasyonu mümkün kıldı. Bir yılda canlı kullanıma geçen projenin birinci fazında üretim, satın alma, satış ve lojistik modülleri devreye alınırken, ikinci fazda veri analizine yönelik olarak teknik ve kalite modülleri hayata geçirildi.

3 bin çeşit ürün ve binlerce varyasyonu anında tanımlanabiliyor

Stokların doğru takibi, kayıtlara kolay erişim ve süreçlere denetim getirilmesi hedefiyle yola çıkılan proje, 30 kullanıcıyı kapsıyor.

Üstün Plastik, 3 bini aşan ürün çeşidinin rengine, ebadına, malzemesine göre binlerce farklı varyasyonlarını üretirken, bu çeşitliliği manüel yollarla takip etmekte güçlük çekiyor, uzun mesailer harcayabiliyordu. Proje binlerce ürün çeşidini siparişten üretime kadar hızlı ve hatasız şekilde yönetilebilir hale getirdi. Üstün Plastik’in parametrik ürün ve üretim yapısı, Uyumsoft ERP sağlam bir zemine oturtulurken, sisteme girilen bir sipariş ile başlayan sürecin son aşamaya kadar kayıt altına alınması ve takibi sağlandı. Üstün Plastik, verilerin kayıt altına alınmasıyla güçlü bir raporlama zemini kazandı.

Etkin stok takibi, stok maliyetlerini düşürdü

Proje kapsamında devreye alınan stok yönetimi modülü, Üstün Plastik’in depolarında stokların uzun süre beklemesini önledi. Böylelikle fazla stok maliyetlerinden tasarruf sağlandı. Etiketleme özelliğiyle stokların anlık durumları takip edilebilir hale geldi.

Üstün Plastik, onaylanmış siparişlere müdahaleyi kısıtlayarak miktar, tutar veya döviz cinsi değişikliklerinde tekrar onay gerektiren bir sistem kurdu. Bu sistem sayesinde hammadde temininde ihtiyacı aşan miktarlarda alımların doğurduğu maliyetlerin önüne geçildi.

Güneş: Uyumsoft ile üstünlüğümüzü koruyoruz.

Projenin araştırma safhasından bugüne liderliğini üstlenen Mali İşler Müdür Yardımcısı Beytaç Güneş, plastik – ambalaj sektöründe müşteri taleplerine en kısa sürede cevap verebilmenin önemine değinerek Uyumsoft sayesinde kazanılan hızın bu anlamda kendilerini rekabette bir adım öne geçirdiğini söyledi. Güneş, “Uyumsoft öncesinde her departman kendine özgü bir program kullanıyordu. Uyumsoft ERP ile tüm iş süreçlerimizi tek bir çatı altında topladık bu sayede departmanlar arasındaki iletişimimiz güçlendiği gibi iş verimliliğimiz de arttı. Maliyetlerimize de olumlu yansımaları olduğunu gördüğümüz sistem, kısa sürede yatırımın geri dönüşünü almamızı sağladı.” diyerek Uyumsoft ERP’den duydukları memnuniyeti ifade etti.

Üstün Plastik, satış süreçlerini İnternet ortamına taşıyarak müşterileriyle paylaşıma açmayı planlıyor. Şirket, aynı zamanda projenin bir sonraki adımında Uyumsoft’un Touch ERP ürünü ile mobilizasyon sağlamayı ve iş zekası modülü ile üst yönetime stratejik kararlarında destek olacak raporlar elde etmeyi hedefliyor.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.