Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Tezmaksan 8 Şirketindeki Anlık Veriye, Uyumsoft ERP Uygulamalarıyla Ulaşıyor

Makine ithalatı ve ihracatında sektör lideri olan Tezmaksan Makine; Uzakdoğu, Tayvan ve Japonya başta olmak üzere, dünya devlerinden CNC ve Universal makinelerin ithalat ve ihracatını gerçekleştiriyor. Yerli ve yabancı 40’ı aşkın markanın, satışını, kurulumu ve servisini yapan Tezmaksan’ın 30 yıla yaklaşan geçmişi ve 4 binin üzerinde hizmet sunduğu müşterisi bulunuyor. Grup bünyesindeki 8 şirketi ile ülke genelindeki yetkili satış ve servis ağını Uyumsoft çözümleriyle yöneten Tezmaksan, iş sürecini anlık kontrol edebilme, anlık rapor alabilme ve müdahale edebilme imkanına sahiptir.

Tezmaksan

1981 yılında Mustafa Aydoğdu tarafından kurulan, CNC ve Universal tezgâhların temsilciliği ve satışı konusunda faaliyet gösteren Tezmaksan Makine’nin, İstanbul’daki merkez ofisinin yanı sıra, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep ve Konya’da bölge ofisleri ile yetkili satış ve servis ağı bulunuyor; yılda 2 bine yakın CNC tezgah- universal tezgahların satışı, kurulumu ve servisini yapıyor. 150 bin dolardan başlayıp, milyon dolarlara kadar geniş bir ürün yelpazesine ait çeşitli makineleri ithal eden Tezmaksan; aynı zamanda herhangi bir sektörde yatırım yapacak olan iş dünyasına, tesisinin büyüklüğüne göre nasıl bir makine parkuru satın alması gerektiği konusunda da danışmanlık hizmeti veriyor.

Hızlı büyüyen bir şirket olarak ve firmada herkesin aynı kültürü paylaşması hedefiyle 2006 yılında ERP yatırımı kararı alan Tezmaksan, yaptığı incelemelerin sonucunda, Uyumsoft’u tercih etti. 6 yıldır UyumSoft ERP programını kullanan Tezmaksan, işlerini anlık kontrol edebilme, anlık rapor alabilme ve müdahale edebilme imkanına sahip oldu. Geçmişte muhasebeden bir şey istediğinde, bir hafta – 10 gün içerisinde gelen raporlar, ERP ile çok ciddi bir hız kazandı. Şuan, grup bünyesindeki 8 şirketin gelir ve giderleri anlık ve etkin şekilde kontrol edilmektedir.

Güvenilirliğin sembolü olarak, kaliteli hizmet anlayışı sunuyor

2000 yılı içerisinde İstanbul Trakya Serbest Bölgesinde 8 bin metrekarelik depo ve sergi alanını hizmete sokarak sanayicisine daha kısa zamanda makine temini, dolayısıyla ihracat projelerinde derhal üretime başlayabilme olanağı sağlayan Tezmaksan Makine, Çatalca’daki Tezmaksan Plaza binası eğitim salonlarında müşterilerine ve sanayicilerine, uzman kişiler tarafından ücretsiz eğitimler ve seminerler vermektedir. Ayrıca, müşterilerine daha hızlı ürün temin edebilmek ve ikinci el makinaların revizyonu amacıyla, Kıraç’ta 18 bin metrekarelik binasını da 2007 yılında diğer Aydoğdu grup şirketleri ile birlikte faaliyete geçiren Tezmaksan Makina, bina da ayrıca ürünlerinin sergilendiği birde 3 bin metrekarelik showroomunu yakında hizmete açmayı planlıyor. Makine ithalatı ve ihracatında sergilenen titiz çalışmalarının sonucunda ISO 9001–2000 belgesini alan Tezmaksan, ithal ettiği ürünler içinde Avrupa güvenlik normlarına uygunluk belgesi olan CE belgesine sahiptir. Tezmaksan, kuruluşundan bu yana, yeniliklere açık, teknolojinin takipçisi, kaliteli hizmet anlayışı ve güvenirliğin sembolü olarak sektördeki saygınlığını korumaktadır.

Aydoğdu, Kriz yönetiminde büyük fayda sağladı

Programın kriz döneminde büyük faydasını gördüklerini ifade eden Tezmaksan İcra Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, şunları söyledi:

“6 yıldır kullandığımız UyumSoft ERP programıyla, işlerimizi anlık kontrol edebilme, anlık rapor alabilme ve müdahale edebilme şansına sahip olduk. Özellikle programın, kriz yönetiminde çok büyük faydasını gördük. Bütçemizi, her ay gözden geçirdik ve bütçenin neresinde olduğumuz konusunda, gerekli raporları alarak, bir sonraki adımda ne yapacağımıza karar verdik. Anında, doğru ve etkin olarak aldığımız bu raporlar, kriz yönetiminde bize yardımcı oldu. Kendimizi anlık olarak görüp, değerlendirip, etkin kararlar üretiyoruz. Gelir ve giderlerimizi daha etkin kontrol ediyoruz. Bu arada, her bir şubemizi kar merkezi olarak yapılandırdık. Özellikle, kriz döneminde yönetilmesinin zor kalemlerinden olan stok yönetimi ve nakit yönetimine çok katkısının olduğunu söyleyebilirim. Nitekim ERP konusu, aslında zor bir süreç, ama sistem oturduktan sonra firmaların geleceği açısından bütün firmaların ERP kaynak planlama kullanması zaruri olduğunu düşünüyorum. Öncelikle stok-muhasebe-finans-dış ticaret ile başlayan süreç, sonrasında servis, bütçe, İK olarak devam etti. Şu an geldiğimiz nokta da, CRM ile yola devam ediyoruz. Gelişmeye açık bir program ve geliştirerek devam edeceğiz” dedi.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.