Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Otomotiv Yan Sanayi Firmalarından Plast Met, 4 Kıtada 10 Ülkeye İhracat Yapıyor

Plast Met

Otomotiv ağırlıklı olmak üzere, beyaz eşya, elektrik-elektronik vb. sektörlere plastik ve metal üretimi yapan Plast Met Şirketler Grubu, Brezilya’dan Meksika’ya, Rusya’dan Çin’e kadar 4 kıtada 10’un üzerinde ülkeye ihracat yapıyor.

Sektöründe, kalıp yeteneği ve hızlı reaksiyon almasıyla liderler arasında bulunan Plast Met Şirketler Grubu, İstanbul ve Bursa’daki fabrikalarında, 500’ün üzerinde çalışanıyla hizmet veriyor. Ağırlıklı olarak çalıştığı otomotiv sektöründe, aracın farından koltuk giydirmesine kadar birçok bölümüne plastik ve metal üretimi yapmakta olan Plast Met, rakiplerinden kalıp alanındaki başarısıyla sıyrılıyor. Müşterinin istediği parçalara göre kalıp üretimi yapan firma, kendi ürettiği kalıpların arkasında durarak her türlü bakım ve yenilemelerini de yapıyor ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışıyor. Firma, İstanbul ve Bursa’daki fabrikalarının bulunduğu 50 bin metrekareyi geçen alanında; çeşitli montaj hatlarıyla otomotiv yan sanayisine parça imalatı yapmayı sürdürüyor.

Plast Met

Babasının fabrikasında yaptıramadı; kendi tesisini kurdu

40 yıldır otomotiv yan sanayi sektöründe çalışan Plast Met Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erol Şenol, mesleğe babasının %25 ortağı olduğu aile şirketi olan Üretken A.Ş’de başladığını kaydetti. O yıllarda babasının fabrikasında enjeksiyon işini yaptıramadığı için 1987 yılında kendi işini kuran Erol Şenol, bugün sektöründe liderler arasında oturdu. ‘Her işin başı kalıptır, kalıp ile istediğiniz şeyi üretirsiniz’ diyerek sözlerine devam eden Sn. Erol Şenol, ileri teknolojide otomasyonla çalışan Plast Met tesislerinde, yılda 7.5 milyonun üzerinde parça üretiminin gerçekleştiğini belirtti.

40 yıllık iş hayatında birçok krizi gördüğünü ve krizleri her zaman fırsata çevirerek yol aldığını da anlatan Erol Şenol şunları söyledi:

“İstanbul’da faaliyet gösterdiğimiz sırada, Bursa’da da fabrikamızın olması konusunda çok davet alıyorduk. Aldığımız davetlere rağmen bir adım atmadık. Derken 2001 yılı krizi patladı ve zor bir yıl oldu.Aslında her kriz yeniden toparlanmayı da beraberinde getiriyor. Krizin hemen ardından 2002 yılında Bursa’da olma kararını aldık ve tesisimizi kurduk. Bursa’daki tesisimizi tam zamanında yapmışız ve hızla büyümeyi sürdürüyoruz.Yine, 2008 krizinde ise, kurum içi yeniden yapılanma kararıyla Uyumsoft ERP projesine başladık. Uyumsoft ERP ile işimizi daha iyi takip edip, iş süreçlerimizi tam zamanlı yönetmeye başladık. Aslında ‘doğru zamanda, doğru yerde olmak’sözü vardır, bu hakikaten önemlidir. Plast Met olarak, hızla büyüdük ve büyümeye devam ediyoruz. İhtiyacın olduğu her noktada, ileri teknoloji yatırımımızı anında yapıyoruz. Hedeflerimiz büyük, sektörün daima aranan liderlerinden birisi olacağız” diye konuştu.

Plast Met

Uyumsoft’tan memnunuz, tavsiye ediyoruz

Uyumsoft’tan memnun olduklarını ve tavsiye ettiklerini anlatan Plast Met Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Erol Şenol, şunları söyledi:

“Üretimimize dair, 2 binin üzerinde kalemimiz var. Her bir ürünün de, 14 – 15 tane kendi alt kategorisi bulunuyor. Böylesine karmaşık bir yapıyı, insan zekasıyla yönetmek mümkün değildir. Uyumsoft ERP ile işlerimiz takipte ve iş süreçlerimizi anlık ve doğru verilerle yönetiyoruz. Şirkette kullanan tüm arkadaşlarımız Uyumsoft’tan memnundur. Yerli bir yazılım firma olan Uyumsoft’un başarısını ve işletmelere kazandırdıklarını, diğer firmalara tavsiye etmekteyiz” şeklinde konuştu.

Plast Met

Tüm üretim sektörüne Uyumsoft ERP çözümlerini öneriyoruz

Uyumsoft ERP programıyla, iş süreçlerinde başarıyla hayata geçirilen çalışmalara değinen Plast Met Sistem Yöneticisi Gürkan Kale, şunları kaydetti:

“2000 yılından itibaren otomotiv sektöründe erp çözümleri, yönetmenliği ve danışmanlıklarını yaptım ve 2009 yılından itibaren Plast Met Şirketler Grubunda bilgi işlem departmanına bağlı olarak, ERP ve Entegre sistemlerde Sistem Yöneticiliği görevini sürdürüyorum. Açıkça söylemeliyim ki, bugüne dek çok fazla ERP programı kullandım ve eğitimini verdim ancak, Uyumsoft kadar esnek ve kullanımı kolay bir ERP programını görmemiştim. Uyumsoft ile tanışmamız 2009 yılına dayanıyor. İlk süreç başladığında mutlaka sancılı dönemler, çalışanlardan karşı koyma direnci ve doğru verilerin datalarınızda bulunması gibi çok zorlu zamanlar geçiriyorsunuz. Bu zor dönemlerin aşılabilmesi ve sistemin yalın bir şekilde şirket kültürü haline gelebilmesi için yönetimin ve bu görevi üstlenen çalışanların dik durması ve asla disiplinden ödün vermemesi çok önemlidir. Uyumsoftu tercih etmemizin en önemli nedenleri arasında; basit ve kolay anlaşılabilir olması ve esnek yapısı oldu, aynı zamanda da ekiptekilerin üretim süreçlerini ve nasıl yönetilmesi gerektiğini çok iyi bilmeleridir. Çalışmalarımıza başladıktan yaklaşık 6 ay sonra, meyvelerini almaya başladık ve neyi nasıl geliştiririz ve daha verimli nasıl kullanırız sorularına yanıt aradık, bundan sonraki her şey hayal gücüydü; online entegrasyonlar, bir iki tuşa basarak maliyet hesaplatmalar ve aynı mantıkla çalışan bütçe modülleri vb. uygulamalar gerçekleşti. Uyumsoft’un en güzel yanı özelleştirebilmenizdir, Uyumsoft’ u, üretim alanlarında ihtiyaç duyulan her noktada kullanıyoruz; üretim onay sürecinden kalite onay süreçleri, online üretim entegrasyonları e-fatura modülleri ve aklınıza gelebilecek en zorlu süreçler dahil tüm modüller aktif ve etkin kullanıma açık. ERP’lerin varlığından önce sümen altı edilen yada göze gösterilmeyen veya görülmeyen pek çok konuda, artık her şey şeffaf her şey anlaşılır bir dille ortak veri tabanında ulaşılabilir noktaya geliyor. Yönetim istediği bilgiye saniyeler içinde ulaşabiliyor. Tedarikçilerimizden müşterilerimize kadar tüm üretim sektörlerine önerimiz UYUMSOFT ERP çözümleridir. Plast Met Şirketler Grubunda, Uyumsoft ile artık hayat daha kolay ve daha anlaşılır.”

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.