Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Taypa İK süreçlerini, Uyumsoft ile dijital ortama taşıyor.

Taypa İnsan Kaynakları Direktörü Mustafa Tosun,
“Uyumsoft, programdan öte bir İK kültürü ve çalışma sistematiği sunuyor”

Türkiye’de inşaat, turizm ve tekstil alanlarında önemli yatırımları bulunan Tay Group’un şirketlerinde olan Taypa, dünyanın önde gelen markalarına denim ve non-denim ürünlerinin üretim ve tasarım hizmetlerini sunuyor.
Taypa, 4 farklı ülke mevzuatına göre, İnsan Kaynakları (İK) süreçlerini tek bir sistem çatısı altında yönetmeyi hedefliyor. Taypa Türkiye’deki 2700 çalışanı ve Sırbistan’da çalıştırmayı hedeflediği 2500 çalışanı, Uyumsoft’un İK ve Bordro yönetimi çözümüyle yönetmeye başlıyor. Ocak 2018 başlayan projenin, Türkiye bölümünün Haziran 2018 tamamlanması, Sırbistan bölümünün ise bu yılın ikinci yarısında tamamlanması planlanıyor.

Tek bir program üzerinden, yurtiçi ve yurtdışı İK organizasyonunu yönetecek

Proje tamamlandığında, bütün İK süreçlerini dijital ortama taşıyarak, birbiriyle entegre şekilde yöneteceklerini belirten Taypa İnsan Kaynakları Direktörü Mustafa Tosun, şunları söyledi:
“Firmamız, önümüzdeki süreçte yapacağı yatırımlar ile uluslararası bir organizasyona dönüşmeye devam ediyor. Uluslararası bir organizasyon sürecinde; İK’nın tek bir program üzerinden yönetilmesi oldukça zordur. Bunu başaran, az sayıda global firma bulunmaktadır. Uyumsoft’un uluslararası bir organizasyonu tek bir program üzerinden yönetecek olması, tercih etmemizdeki en önemli nedenlerden birisi oldu. Ayrıca Uyumsoft’un, esnek, parametrik ve kullanıcı dostu yapısı da seçimimizde etkili olmuştur. Bunun yanı sıra, tüm İK süreçlerinin birbirleriyle entegre bir yapıda çalışması da Uyumsoft’u tercih etmemizi sağladı. Özetle Uyumsoft, programdan öte bir İK kültürü ve çalışma sistematiği sunuyor. Uyumsoft’u, diğer firmalara tavsiye ederim” dedi.

Çalışanların taleplerini, “Uyumsoft çalışan sayfası” üzerinden yanıtlayacak.

Proje hakkında bilgi veren Mustafa Tosun, konuşmasına şöyle devam etti:
“Sicil, organizasyon ve ücret yönetimi modüllerinin yapılandırması tamamlandı. Ücret ödemelerini, artık Uyumsoft’tan gerçekleştiriyoruz. Şu an çalışan taleplerinin onay akışını yapılandırıyoruz. Sonrasında, işe alım, eğitim, kariyer yönetimi, performans değerlendirme, işgücü planlama modüllerini de yapılandırarak devreye alacağız. Ayrıca diğer programlarla (PDKS, SAP vb.) da konuşabilen bir yapı kurmuş olacağız. Bunların yanında, çalışanlarımızın İK’dan taleplerini “Uyumsoft çalışan sayfası” üzerinden yanıtlıyor olacağız. Özetle hedefimiz, global bir firma olarak, farklı kültürlerdeki çalışanlarımızın, işe alım, performans değerlendirme, kariyer yönetimi, ücret yönetimi ve eğitim/gelişim süreçlerini Uyumsoft İK üzerinden yapılandırarak yönetmek ve firmamızın global hedeflerinin gerçekleştirmesinde stratejik bir rol üstlenmektir” şeklinde konuştu.

Uyumsoft İK, global firmalara hitap edecek yapıya sahip

Uyumsoft’un İK ve Bordro yönetimi çözümünün global firmalara hitap edecek yapıya sahip olduğunu ifade eden Uyumsoft İnsan Kaynakları Proje Yöneticisi Nemdar Avcı, şunları anlattı:
“Uyumsoft İK çözümünün tüm modülleri, birbiriyle entegre olup, kullanıcının kurgulayabileceği esnek bir yapıya sahip. Birçok programda manuel (elle) yapılan işlemler veya ek yazılım talepleri olurken; Uyumsoft programı ek yazılımlara ihtiyaç duymadan kullanılan bir yapıdadır. Uyumsoft İK ve Bordro çözümünün artılarına birkaç örnek verilirse, ülkemizde 2008 yılından  bugüne kadar çıkarılmış olan indirim ve teşviklerin, ek yazılım veya müdahaleye gereksinim olmadan kullanıcı tarafından kurgulanıp kullanım imkanı vardır. Bordro modülünde, kazanç ve kesintilerin özelleştirilmesi, tarih aralığına bağlı aylar ve günlere bağlı koşullar tanımlanması yapılabilir. Kazanç çoklamadan, aynı kazancın türlerine ve tutarlarına göre personellere tanımlanabilmesi düzenlenebilir. Kıdeme bağlı, kazanç tanımlanması mevcuttur. Ücret ekleri veya bileşenleri tanımlanarak, çıplak veya giydirilmiş ücret tanımlanabilir. Program, aynı zamanda 10 dilde, dil desteği sunuyor. Ayrıca, çalışan ve yönetici sayfalarından, süreç, talep, onay, kullanım şeklinde sistemde kullanılacak veriler, otomatik olarak sisteme düşüyor. Kısaca süreçler, tek çatı altında etkin ve verimli bir şekilde yönetiliyor” şeklinde konuştu.

Taypa hakkında:

TAYPA’nın hikâyesi 1977 yılında, şirketin kurucusu Mesut Toprak’ın kumaş ticareti yapmasıyla başladı. Yıllar içinde hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı ile dış ticaret hacmini artırarak ve bünyesinde kurulan farklı şirketler ile faaliyet alanını genişleterek 2000’li yılların başında tüm şirketlerini TAYPA çatısı altında toplamıştır.
İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TAYPA Genel Müdürlük’te yönetim, satın alma, tasarım, pazarlama, müşteri ilişkileri, mali işler, insan kaynakları ve bilgi teknolojileri faaliyetleri yürütülmekte; Silivri ve Bolu’da bulunan fabrikalarında konfeksiyon üretimi, Ergene’de yıkama üretimi gerçekleştirilmektedir. Grubun, Türkiye operasyonunda aylık 800.000 adet üretim kapasitesi bulunmaktadır. 2015 yılında Tekirdağ Ergene’de, içerisinde 1000 metrekarelik Ar-Ge bölümü bulunan Yıkama Fabrikası kurulmuştur.
Ar-Ge merkezinde ürün çeşitlendirme ve geliştirme çalışmalarını sürdüren yıkama konusunda dünyanın öncü şirketleri ile ortaklaşa workshoplar düzenleyen TAYPA, müşteri taleplerini karşılamanın ötesinde, müşterilerine yıkama trendleri sunan bir moda tedarikçisi konumunda bulunuyor.
TAYPA kurulduğu günden bu yana tasarım ve üretim aşamalarının tamamında, en yeni trendleri, hızlı ve esnek hizmet anlayışı ve “Magic 5F Fast, Flexible, Fashion, Focus, Friendly” yaklaşımıyla dünya markalarının değer katan stratejik iş ortağı olmayı sürdürüyor.
Bugün dünya çapında verdiği kaliteli, güvenilir ve hızlı hizmeti ile dünyanın önde gelen markalarına denim ve non-denim ürünlerin üretim ve tasarım hizmetini sunan, hazır giyim ve konfeksiyon sektöründe toplamda 75 bin metrekare kapalı alanda, 3000’e yakın çalışanı ile gerçekleştirdiği üretiminin %85’ini ihraç eden TAYPA, Türkiye’nin İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşları arasında yer almaktadır. 2016 yılında, önceki yıla oranla ciro ve üretim adedi bazında %20 büyüme kaydeden TAYPA, 2020 yılı itibari ile Avrupa’nın sayılı ülkelerinde daha etkin rol alarak büyümesini sürdürmeyi hedefliyor.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.