Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

e-Fatura Mükellefleri Ne Zaman Kâğıt Fatura Kesemeyecek?

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-İrsaliye gibi e-Belge uygulamalarına, hangi mükelleflerin geçiş yapacağı kademeli olarak açıklanmaktadır. Mükellef olan firmaların da, belirtilen tarihten önce e-Belge uygulamasına geçiş yapmaları zorunludur, aksi halde ceza ödemek zorunda kalabilirler.
Bilindiği üzere bu yıl, 2020 yılı cirosu 5 milyon TL’yi aşan mükellefler 1 Temmuz 2021 tarihinde e-Fatura ve e-Arşiv fatura uygulamasına geçtiler ve bu firmaların 1 Ocak 2022 tarihinde e-Defter uygulamasına geçmelerinin zorunlu olduğu da açıklanmıştır.
e-Fatura mükellefi olan firmalar, zorunlu olarak e-Fatura’ya geçtikten sonra, kağıt fatura kesmeyecektir. e-Arşiv Fatura da, bir elektronik fatura türüdür ve yapı olarak e-Fatura’dan farklı değildir; sadece alıcıları farklıdır. E-Fatura, e-Fatura mükellefleri arasında karşılıklı alınıp, gönderilmektedir. e-Arşiv Fatura ise, e-Fatura mükellefi olmayan, diğer tüm bireysel veya kurumsal müşterilere faturanın elektronik ortamda gönderilmesi ve arşivlenmesi demektir.
e-Fatura kullanan mükelleflerin e-Arşiv Fatura’ya geçmek zorundadır ve artık kağıt fatura yerine bütün müşterilerine elektronik fatura kesmesi zorunluluğu getirilmiştir.

Telefonla Bilgi Almak İçin Hemen Tıklayın!

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.