Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

Endüstri 4.0 Nedir?

Endüstri 4.0 Nedir?

Dijitalleşme kadar çok popüler olan Endüstri 4.0 genel tanımıyla; Buhar ve Mekanik yapılara dayalı Üretim(1. Dönem), Elektrik ve İş Bölümüne Dayalı Seri Üretim(2. Dönem) ve Üretim Süreçlerinin Otomasyonu(3.dönem)’ndan sonra oluşan 4. Dönem endüstri devrimini simgeleyen siber ve fiziksel sistemlere dayalı Otonom Makineler ve Sanal Ortamlar ile üretimi tarif edilen kavramdır.

Neden Endüstri 4.0?

Endüstri 4.0 nedir sorusunu cevapladık. Fakat asıl bilinmesi ve düşünülmesi gereken başlıklar Endüstri 4.0 devriminin teknolojiye ve doğal olarak işletmelere etkileri ve bu etkileşimin ürün ve rekabete olan yansımaları olmalıdır.

Endüstri 4.0; şirketlerin bilgi işlem altyapılarının oluşturulması, akıllı üretim teknolojileri ve iş modelleri üzerinden akıllı iş yönetimi açısından önemli bir rol oynamaktadır.

Her endüstri devrimi bir önceki döneme göre bazı sektörleri ve iş kollarını tamamen yok ederken yeni iş alanları ve iş modellerini kendisi ile birlikte ortaya çıkartıyor.

Bu nedenle Endüstri 4.0 ile ilgili işletmelerin sorgulaması gereken bazı ana sorunları görmesi ve bazı soruları kendilerine sorması kaçınılmaz olmaktadır.

• Mevcut bilgi işlem altyapımız bizi rekabet ve global koşullara karşı koruyabiliyor mu?
• Mevcut durumda bir tehdit yada bir risk ile karşı karşıya mıyız?
• Şirketimizin sürdürülebilir büyümesi için hangi alanlara yatırım yaparak hareket etmeliyiz?

Bu soruların tek cevabı yeni sistemlere adapte olmanın yollarından geçiyor.

ERP, MES, BI gibi iş uygulamaları ile üretimleri eşleştirerek işe başlamak, en önemli adımı oluşturuyor. Bu bütüncül yapı sayesinde dijitalleşmiş bir işletme olmanın temellerini oluşturulmuş oluyor.

Uyumsoft; güçlü ERP altyapıları ve PAAS, SAAS, İAAS uygulamalara yaptığı yatırımlarla işletmelerin Endüstri 4.0 gelişmeleri ile uyumlu olarak büyümesine katkı sağlayan kapsamlı çözümler üretiyor. Endüstri 4.0’a sağlıklı bir şekilde uyum sağlayabilen bir işletme olmak için farklı ihtiyaçlara cevap veren İş Uygulamaları kullanıyor.

Uyumsoft olarak süreç danışmanlığı kapsamında işletmelerin bu ihtiyaçlarını iş süreçleri, operasyonlar ve desteklenmesi gereken alanlar bazında gibi birçok farklı boyutta değerlendirerek işletmenin yazılım sistemi gereksinimini net olarak tespit ederek uygun iş uygulama setini belirleyip atıl yatırım yapmalarının önüne geçerek maliyetlerini sağlıklı yönetmelerine destek veriyoruz.

Uyumsoft olarak yazılım tarafında donanım ve yazılım altyapısında sağladığımız güç ile süreç yönetimi ve değişim yönetiminde esnekliği artan işletmeler artık kendilerini Endüstri 4.0 için hazır hissediyor.

Eğer siz de teknolojiyi işinizin merkezine alarak rekabette hep bir adım önde olmak istiyorsanız, İş Uygulamalarımız ile Endüstri 4.0’a adım atın.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.