Online'a Özel Fırsat

%40 İndirim ile e-Fatura’ya Geçme Fırsatını Kaçırmayın!

Hemen Başvur

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.

İstanbul Halk Ekmek Uyumsoft’u tercih etti

Günde yaklaşık 2 milyon adet ekmek üretme kapasitesine sahip İstanbul Halk Ekmek ürünlerinin dağıtımını Uyumsoft’un kurduğu ERP sistemi üzerinden yönetiyor. İstanbul’un günlük ekmek ihtiyacının  yaklaşık % 13’ünü karşılayan İHE, 45 çeşit ürününün satış noktalarına doğru miktarlarda ve doğru zamanda ulaştırılması için Uyumsoft ERP’den teknik destek  alıyor. Üretim, dağıtım ve finansal süreçlerin tüm ayrıntılarıyla birlikte anlık takibine imkân tanıyan sistem, saatler alan işlemlerin otomatik hale gelmesini sağladı. Belediyelerin halk ekmek girişimleri arasında ilk ERP projesine imza atan İHE, Uyumsoft’tan kendi işleyişine özgü bir sevkiyat yönetimi uygulaması da temin etti.
İstanbul Halk Ekmek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki olan İstanbul Halk Ekmek (İHE), artan üretim hattı sayısı ve mahalle mahalle genişleyen dağıtım ağını daha verimli yönetebileceği bir altyapıya duyduğu ihtiyacı Uyumsoft ile karşıladı. İHE, 1998 yılından bu yana Uyumsoft ile finans, üretim, İK, stok, sabit kıymet takibi ve yönetimini Uyumsoft ERP ile gerçekleştiriyor.
Üretim ve dağıtım alanında deneyimli dört kişilik danışman ekibinin liderliğinde hayat bulan proje, tüm modül ve alt modülleriyle birlikte bir yılda canlı kullanıma alındı. Başlangıçta 45 kişinin kullanımına açılan sistem, zaman içinde artan ihtiyaçlara bağlı olarak 70 kullanıcıya ulaştı. Proje ile İHE’nin hangi bölgede ne kadar ekmek ihtiyacı olduğu, bunun ne kadarına yanıt verilebildiği ve sağlanan karlılık oranları ile ilgili sistemden anlık bilgi alabilmesi mümkün kılındı.
Uyumsoft ERP’ye geçiş yaparak tüm iş süreçlerini bilgisayar ortamına taşıyan İHE, böylelikle geçmişe dönük verilerini sorgulama ve analiz imkânı da kazandı. Bugün İHE, son 10 yılda değişen iş hacmini tüm ayrıntıları ile birlikte dakikalar içinde raporlayabiliyor.

Proje, hedefini yüzde 100 tutturdu

Proje öncesinde tüm iş süreçlerini e-ortama taşıyarak entegre etmeyi, ürün, bölge ve dönem bazında ne kadar kar elde ettiğini görebilmeyi ve farklı başlıklarda esnek raporlar alabilmeyi hedefleyen İHE, Uyumsoft’un sunduğu ERP projesinde tüm ihtiyaçlarına yanıt buldu. Artık tüm verilere istediği anda ulaşabilen İHE, istediği raporları basit sürükle-bırak hareketleriyle oluşturabiliyor.
Üretim ve satın alma modüllerini de aktif olarak kullanan İHE; kepekli, tuzsuz, mısırlı gibi alternatiflerin de aralarında bulunduğu 45 ürün çeşidini, sistem üzerinden birkaç tuşla rahatlıkla yönetebiliyor.
İK modülü, İHE’nin yüzlerce çalışanın izin, ücret, prim gibi kayıtlarının doğruluğunun yüzde 100 güvence altına alınmasını sağlarken, ilgili hesaplamaların saatler yerine dakikalar içinde yapılabilmesini mümkün kıldı.
Öte yandan İHE’ye özel olarak kurulan sevkıyat modülü ile karmaşık iş süreçleri bir sisteme oturtuldu. Toplam üç fabrikası ve 120’yi aşkın dağıtım aracı bulunan İHE, araçlarının hangi merkeze ne kadar dağıtımda bulunduğunu istediği an raporlayabiliyor.

CVK Group
Dedeman Holding
Elle Ayakkabı
ENKA İnşaat ve Sanayi AŞ
Erpiliç
Hamidiye Su
Kolin Holding
Limak Holding
Matraş Deri
Microsoft Türkiye
Milangaz
Mudo
İkea
İzmir Gaz
Miele Elektrikli Aletler
Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

    ×

    Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.