fbpx


sgk-e-bildirge

SGK’da E-Fatura Dönemi Başladı?

1 Eylül 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çağdaş standartlarda sosyal güvenlik sistemini yürütmek ve insan odaklı hizmet anlayışını artırmak amacıyla e-fatura uygulamasına geçmesiyle sağlık sektöründe dijital devir başladı.


e-fatura

Sgk E-Fatura İçin Uyumsoft’u Seçin!

Sgk E-Fatura İçin Uyumsoft’u Seçin!
1 Eylül 2017 itibari ile elektronik fatura uygulamasına kayıtlı olan mükellefler zorunlu olarak Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’na 5510 sayılı sosyal sigortalar ve genel sağlık sigortası kanunu gereği genel sağlık sigortasından yararlandırılan kişilere sağlık hizmeti sunucuları tarafından verilen sağlık hizmetlerinin giderleri sgk tarafından karşılanması için gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-fatura olarak düzenliyorlar.

E-fatura uygulamasına kayıtlı olmayan mükellefler ise ödemelerini daha erken alabilmek için Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ‘na e fatura gönderimi için uyumsoft geçerek işlerini hızlandırıyorlar.
SGK Kağıt fatura kesen sağlık sektöründeki 60.000 üzerinde hastane, eczane ve optik firmasında kağıt faturadan e faturaya geçiyor.
Sosyal güvenlik kurumunun (SGK) e faturaya geçmesi ile tahsilatların hızı artıyor.
Uyumsoft, E-Uyum portali üzerinden her gün 6000 + müşteri ile milyonlarca e-fatura gönderim ve alımının hızlıca yapılmasını sağlıyor.
Sgk’ya fatura kesmek için yapmanız gereken tek şey uyumsoft e faturaya geçmek.
Sizde uyumsoft e faturaya geçerek Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile faturalaşma işlemlerinizi anlık hale getirerek teslim işlemlerinizi garanti altına alın.
Üstelik günlerce süren onay işlemlerini Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) kestiğiniz e fatura ile 7 günlük onay süresine bağlı olarak kısaltırken diğer yandan da verilerinizin güvenliğini sağlayın.
Saklama hizmetimiz sayesinde tüm e faturalarınıza dijital oalrak saklayıp istediğiniz zamanda anlık olarak verilerinize kolayca erişebilirsiniz.
Hızlı tekli al


sgk-efatura-basvuru

SGK E-Faturaya nasıl başvururum?

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ na elektronik fatura kesmek için ek bir başvuru yapmanıza gerek bulunmamaktadır.

  • E fatura mükellefi iseniz Uyumsoft e fatura uygulaması ile kolayca Sosyal Güvenlik Kurumuna SGK e fatura kesebilir ve gelir idaresine göndererek dijital olarak saklayabilirsiniz.
  • E fatura mükellefi iseniz uyumsoft uzman danışmanlarının rehberliği ile e fatura başvurunuzu kolayca yaparak isteğe bağlı E fatura mükellefi olabilir ve kolayca Sosyal Güvenlik Kurumuna SGK e fatura düzenleyebilirsiniz.

SGK E-Fatura nasıl kesilir?

Sgk E-Fatura kesme işlemleri Uyumsoft E-Fatura uygulamasına entegredir. Aşağıda ekran görüntüsünde bulunduğu gibi Uyumsoft E-Fatura ile Sgk E-Fatura kesmek artık çok kolay.

sgk-panel2

Sizi Arayalım

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için
iletişim formumuzu doldurabilirsiniz.
En kısa sürede uzman ekiplerimiz size
dönüş yapacaktır.

×

Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için iletişim formumuzu doldurabilirsiniz. En kısa sürede uzman ekiplerimiz size dönüş yapacaktır.